238 ₴
Полента - дуже смачна страва з кукурудзяної крупи. За бажанням, це може бути каша або розігріті шматочки із щільною консистенцією. В Італії полента так само популярна, як і піца.
З'явившись в Італії, страва почала своє поширення по світу, аналог поленти можна знайти в кухнях багатьох інших країн світу. Та й принцип приготування цього кулінарного шедевра досить простий - полента з кукурудзяної крупи вариться до стану густої каші, яку потім нарізають на шматочки, так і подають на стіл. Хоча різні регіони готують поленту за своїми рецептами – десь вона дуже густа, її ріжуть ножем, а десь м'яка та солодка.
Як приготувати поленту
Щоб зварити поленту потрібна проста вода, її повинно бути в 3,5-4 рази більше, ніж крупи. Влити в каструлю 7-8 стаканів води та додати неповну 1 ч.л. солі. Довести воду до кипіння, постійно помішуючи дерев'яною лопаткою всипати кукурудзяну кашу. По бажанню можна додати трошки оливкової олії.
Зверніть увагу, полента легко пристає до дна каструлі та підгоряє. Перемішувати кашу треба від самого дна та часто. Спочатку її варто готувати на великому вогні, поки крупа не вбере воду. Потім нагрівання зменшити до мінімуму та продовжувати варити кашу під кришкою. Намагайтеся не дати прилипнути масі до дна каструлі. Часто перемішуйте крупу, проводячи лопаткою по дну. Час відварювання крупи може значно відрізнятися, залежно від самої крупи. Цей час може становити від 30 хвилин до години. Маса вийде в'язка, практично не тектиме.
Варто спробувати крупу на готовність - вона повинна бути м'якою, але при цьому в поленті має бути трохи зерниста структура. Наприкінці готування треба збільшити нагрівання. Помішуючи добитися відділення звареної кукурудзяної крупи від стінок каструлі. Часто поленту просто викладають на дерев'яну дошку, перевертаючи каструлю, або перекласти у відповідного розміру форму. Гарячою та теплою страву можна подавати відразу – достатньо полити її медом або варенням.
Можна охолоджувати кукурудзяну поленту – при цьому вона застигає та чудово тримає форму. Після застигання можна нарізати кашу застиглу на брусочки або скибочки. Шляхом обсмажування на сухій сковорідці виходить хрумка злегка рум'яна скоринка. Одночасно варто посмажити нарізаний соломкою бекон.
За бажанням, холодні скибочки кукурудзяної каші можна запекти у духовці, попередньо змастивши їх невеликою кількістю олії. Як добавки можна використовувати все, що вам подобається – варення, фрукти, різні соуси, овочі та м'ясо, гриби. Найсмачніші варіанти – це різноманітні сири. Повністю приготовлена каша може зберігатися у холодильнику кілька днів. Достатньо лише нарізати її та розігріти – чудовий сніданок готовий.
Країна виробник: Італія
Харчова (поживна) цінність на 100 г:
Білки: 7,2 г
Жири: 1,5 г
Вуглеводи: 75,8 г
Енергетична цінність (калорійність на 100 г): 1368 кДж/327 ккал
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Італія |
Вага | 3 кг |
Вид крупи | Кукурудзяна |