Ячмінні пластівці - дуже корисний продукт, який намагаються включати до раціону прихильники правильного харчування. Ячмінні пластівці у складі випічки та каш надають приємного смаку, швидко втамовують голод без почуття тяжкості у шлунку.
Для виготовлення пластівців ячмінна крупа піддається спеціальній обробці: під великим тиском на сировину впливає пара та тепло у спеціальних установках. В результаті зберігаються смакові та корисні властивості цільного ячмінного зерна, а пластівці швидко готуються, маючи прекрасний вигляд та смак.
Склад
Ячмінні пластівці не поступаються за кількістю амінокислот, що містяться у пластівцях з пшениці. У складі присутні незамінні для організму людини мікроелементи: кальцій, фосфор, йод, залізо, цинк і вітаміни групи В.
Користь
Ячмінні пластівці багаті на корисну клітковину, особливо необхідну для безперебійного процесу травлення. Вони багаті ферментами і мінеральними речовинами, а білки, що входять до складу ячменю, дуже легко засвоюються. Каша із ячмінних пластівців – цінний вибір на сніданок!
Пластівці використовують як дієтичний продукт для профілактики захворювань серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Продукт містить велику кількість природного білка, тому має властивість швидкого насичення, легко засвоюється організмом. З цієї причини ячмінні пластівці рекомендують людям, які страждають від надмірної ваги.
У народній медицині настоянка на ячмінних пластівцях застосовується, як профілактика дисбактеріозу, шкірних захворювань, діабету. Відвар з ячмінних пластівців має спазмолітичну та протизапальну дію.
Як приготувати
Ячмінні пластівці - найкращий варіант здорового сніданку для всіх членів сім'ї. Для приготування потрібно у 300 мл гарячої води всипати 6 ст. л. пластівців. Можна додати чайну ложку цукру, чи меду. Накриваємо пластівці та чекаємо кілька хвилин. Замість води можна використовувати молоко, йогурт чи сік, але тоді збільшується калорійність готової страви. Як будь-який злаковий продукт, ячмінні пластівці чудово поєднуються із сухофруктами, ягодами та горіхами.
Країна виробник: Україна
Харчова (поживна) цінність на 100 г:
Білки: 10,0 г
Жири: 1,3 г
Вуглеводи: 67,7 г
Енергетична цінність (калорійність на 100 г): 1355 кДж/324 ккал