Джекфрут або індійське хлібне дерево — цей тропічний фрукт, який широко поширений в країнах Південно-Східної Азії. Жителі країн цього регіону вважаю його вишуканими ласощами і навіть пишаються ним. Адже джекфрут по праву вважається найбільшим фруктом в світі. Перші згадки про джекфруте з'явилися в Індії, яка і вважається його батьківщиною. Проте в даний час, вона найбільш поширена в Таїланді, В'єтнамі та на Філіппінах
Описати смак свіжого джекфрута досить складно. І зовсім не тому, що його ні з чим порівняти. Просто сортів цього фрукта безліч (більше 60) і кожному притаманний свій, неповторний смак. Це може бути смак ягід, цукерок, і навіть шоколадного батончика. А запах у стиглого фрукта нагадує банан і ананас одночасно.
Джекфрут є низькокалорійним продуктом В 100 г його м'якоті міститься всього 96 ккал
Джекфрут не тільки дуже смачний, але і дуже корисний. Перелік корисних властивостей досить великий.
Мало хто знає, що цей екзотичний фрукт володіє протираковими властивостями, завдяки тому, що містить фітонутрієнти — ізофлавоноїди, сапоніни і лігнани. А ці речовини сприяють клітинному омолодженню і перешкоджають виникненню ракових клітин, сповільнюючи виродження здорових. Корисний він і для нормального функціонування органів травного тракту. Здатний протистояти виразкової хвороби і очищати товсту кишку. Сприяє нормалізації травлення при його порушеннях.
Наявність в його складі великої кількості мікро - і макроелементів робить джекфрут буквально незамінним для людського організму в цілому ряді ситуацій. Так, присутній в ньому калій благотворно впливає на серцево-судинну систему, сприяючи зниженню артеріального тиску і запобігаючи серцеві напади. А що міститься в цьому фрукті магній добре зміцнює кістки і запобігає виникненню остеопорозу. Наявність у складі екзотичного плоду заліза здатне не допускати анемії. А що знаходиться в ньому у великій кількості вітаміну С, що зміцнює імунітет.
Особливо слід сказати про корисний вплив джекфрута на щитовидну залозу, завдяки що міститься в ньому у неабияких кількостях міді. Вона, як уже давно доведено, безпосередньо бере участь у процесі метаболізму щитовидної залози. При її безпосередній участі відбувається гормональний виробництво. І нарешті джекфрут є чудовим натуральним енергетиком за рахунок присутності в його складі простих цукрів — фруктози і сахарози при відсутності шкідливого холестерину.